Mobi Applic

Web Site VS Mobil Uygulama

WEB SİTE İLE MOBİL UYGULAMA ARASINDAKİ FARK

Web site ile Mobil Uygulama arasında oldukca büyük farklar bulunmaktadır. Ürünlerinizin satışınn artması için müşterilerinizin web adreslerinizi ezbere bilmeleri gerekir, aksi taktirde arama motorlarında sektörünüze özel ürün arattığında sayısız seçenekler çıkmaktadır. Bu da sizin web sitenize girme web sitenizden alışveriş yapma garantisi yoktur.

Mobil Uygulama da durum çok daha farklıdır. Müşterileriniz mobil uygulamanızı telefonuna indirdikleri taktirde hem şirketinizin adını ezberlemek zorunda kalmadan ürünlerinize kolay bir biçimde ulaşmatadır. Ayrıca web site de yapamayıp mobil uygulamada yapabileceğiniz bir büyük özellik daha vardır, bu özellik ise indirim, kampanya ve yeni ürünleri anlık bildirimler ile bütün kullanıcılarınıza duyurabiliyorsunuz. 

Uluslararası araştırmalarda web sitesini ziyaret eden 100 kişiden sadece 2'si online satın alma işilemi yapmaktadır. 

Bu oran mobil uygulamada çok daha iyimserdir, uygulamayı kullanan 100 kişiden 95'i uygulama üzerinden online satın alma işlemi yapmaktadır.

Amerika'yı takrar keşfetmeye gerek yok, uluslararası büyük işletmeler pazarlama araçlarının her alanını kullanmaktadırlar. Bu şirketler mobil uygulama pazarındaki en büyük pasta payını alanlardır. Mobil uygulama pazarında sizinde payınızın olduğunu unutmayın. Mobil uygulama pazarından payınızı almak için yapmanız gerek tek şey işletmenizi mobil uygulama platformalarına taşımaktır.

 

WEB SİTE + MOBİL UYGULAMA

Web site sahipleri daha fazla verim almak için web sitelerini mobil uygulamaya çevirdiklerinde her iki pazar alanında yerlerini alarak daha fazla kişiye ulaşabilir ve satışlarını artırabilirler.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA
Son yıllarda bütün sosyal platformlarının online market sistemini eklemelerini sistemlerine entegre etmeleride mobil uygulamaların üstüne çıkamadı. Sosyla medya üzerinden alış veriş yapanların oranı %3 de kalmıştır. Sosyal medya platform yöneticilerinin online market entegrasyonları beklentilerin çok altında kalmıştır. 

Sosyal medyaların pazarlama alanında en etkili yolu marka tanıtımıdır. Eğer markanızın tanıtımını yapmak istiyorsanız sosyal medya bunun için alternatif bir çözüm yoludur hatta bazı yıllarda görsel ve basılı medyanında önüne geçtiğide olmuştur.

Araştırmalardan şu durum ortaya çıkıyor, online ürün satışlarında sosyal medyalarda beklentileri karşılamıyor. Bu durumda online satış ve sipariş yapan işletmeler mobil platformalarda yer alarak şirketlerinin kazançlarını artırabilirler.