Mobi Applic

Apple Geliştirici Apple Hesabı Nasıl Açılır?

img

1.) Tarayıcınıza “Apple Developer Account” yazarak ya da https://developer.apple.com/programs/ bağlantısına tıklayarak Apple Geliştirici Hesap Açma sitesine girin. Sağ üstte kayıt anlamına gelen “Enroll” butonuna tıklayın.

1.) Öncelikle yapmanız gereken tarayıcınıza “Google Play Console” yazmak ya da https://play.google.com/apps/publish/signup bağlantısına tıklayarak Google Play Console adresine girmelisiniz. Google Play Console hesabına gmail ile giriş yapabilir veya kayıt olabilirsiniz.

2.) Google Play Console sayfasına girdiyseniz eğer öncelikle kayıt olmak istediğiniz hesabı seçin (Eğer bir Google hesabı bilgisayarınızda otomatik olarak kayıtlıysa karşınıza o Google hesabı gelecektir. “Farklı bir hesapla oturum aç” diyerek istediğiniz Google hesabını seçebilirsiniz ya da kayıtlı Google hesabı ile devam edebilirsiniz.) Bu Google hesabının sürekli kullandığınız bir hesap olmasına dikkat edin. Zira uygulamanız ile ilgili tüm mailler bu mail hesabına gelecektir.

 

2.) Açılan sayfada bireysel veya kuruluş olarak kayıt olmanıza özel bilgilendirmeler yer alacaktır (Dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz). Sayfanın en alt kısmında “Start Your Enrollment” butonuna tıklayın ve kayıt işlemlerinize başlayın.

 

 

3.) Karşınıza Apple Giriş paneli çıkacaktır. “Create Apple ID” butonuna tıklayarak devam edin. (Zaten bir Apple Geliştirici Hesabınız varsa yanlış yerdesiniz! Apple Developer uygulama yayınlamaya destek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.)

 

4.) Karşınıza çıkan sayfada; ad, soyad, doğum tarihi, e-mail ve parola gibi önemli bilgiler istenecektir. Ayrıca şifre unutma veya hesap kurtarma işlemlerine özel olarak, güvenlik soruları da mevcuttur.

 

5.)  Tüm bilgileri girdikten sonra “Continue” butonuna tıklayarak devam edin. Apple mail adresinize 6 hanelik doğrulama kodu gönderecektir. Kodu girdiğiniz takdirde E-Postanız onaylanacaktır.

 

6.) E-Postanızı da onayladıysanız eğer karşınıza “Apple Geliştirici Sözleşmesi” çıkacaktır. Okuduktan sonra “Sumbit ” butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz. 

 

7.) Kayıt işleminiz tamamlandı! Bundan sonra Apple ID ile Geliştirici Hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun için Enroll sekmesine geri dönün ve Apple ID nizi kullanarak Apple Developer Geliştirici Hesabınıza giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada Apple Developer Hesabınızın Bireysel mi yoksa şirket hesabı mı olacağı soruluyor. Eğer hesabı bireysel kullanacaksanız, “Individual/Sole Proprietor/Single Person Business” seçeneğine tıklayın. Şirket ya da kurumsal bir hesap oluşturmak istiyorsanız, “Organization” seçeneğine tıklayın ve “Contiune” butonuna tıklayın.

 

Apple 2 Faktörlü Doğrulama

Bu aşamadan sonra Apple sizden iki faktörlü doğrulama kodu isteyebilir. Bu adımda yapmanız gereken hesabınıza erişebileceğiniz aygıtları belirlemek ve hesap çalınmalarına karşı güvenlik önlemi oluşturmaktır. Kısaca anlatmak gerekirse, Eğer 2 faktörlü doğrulama işlemi aktif değilse hesabınıza erişebileceğiniz cihazları belirlersiniz. Eğer aktifse, Apple tarafından cihazınıza bir kod gönderilir ve bu kodu girmeniz istenir. Gelen kodu ekrana girip “Contiune” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

8.) 2 Faktörlü doğrulama işlemini tamamladıysanız eğer son olarak ödeme ve iletişim bilgilerini girmek var. İsim, Telefon, Adres gibi iletişim bilgilerini girdikten sonra ödeme kanalına yönlendirilirsiniz.

9.) Son olarak Apple Geliştirici Hesabınızda uygulama yayınlamak için yıllık ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret Apple için 99$ dır. Ödeme bilgilerinizi girin ve “Purchase” butonuna tıklayın.

Tebrikler! Apple Geliştirici Hesabınızı açtınız. Bundan sonra hesabınızın onaylanmasını beklemeniz gerekiyor. 48 saat içinde hesabınız onaylanacak ve mail adresinize bilgi mesajı gelecektir. Apple tarafından Apple Developer Account (Geliştirici Apple Hesabı) onaylandıktan sonra uygulama yayınlamaya başlayabilirsiniz!

Yorumlar

5 Toplam Yorum


Yorum Yap

Değerlendirme